1. TÜRKİYE – AFRİKA GIDA VE TARIM İŞ FORUMU Kuşadası - İzmir 1. TÜRKİYE – AFRİKA GIDA VE TARIM İŞ FORUMU
1.Gün

Forum Programı 

Birinci Gün

  • Açılış Seremonisi
  • Ülke Sunumları
  • Sektör Standları Açılışı
2.Gün

Forum Programı

İkinci Gün

  • İkili Görüşmeler
3.Gün

Forum Programı

Üçüncü Gün

  • Teknik Geziler
  • Turistik Geziler

Neden Katılmalısınız?

1. TÜRKİYE–AFRİKA GIDA VE TARIM  İŞ FORUMU, Batı Afrikalı Gıda-Tarım tedarikçileri, hali hazırda bölgeye mal ve hizmet tedariği sağlayan aktif iş insanları ve resmi heyetlerinin özel talebi ile organize edilmektedir.

 

Katılmalısınız Çünkü;

Batı Afrikadan 18 ülke katılımı
Batı Afrikada tüketilen tarımsal ve gıda ürünlerinin %80 ‘inin ithal ediliyor olması
Tarım-gıda makina, mekanizasyon, ve ekipmanlarının tamamının ithal ediliyor olması,
Batı Afrika ülkelerinin Türk tedarikçiler ile çalışmak istemesi
Afrikalı alım heyetlerinin Türk firmaları tanımak istemesi
Bölgeye hizmet sağlayan 100 Broker ve çok sayıda iş insanının katılımı
50’nin üzerinde üretici/sanayici standı
Teknik geziler yapılacak olması
 

Batı Afrika Pazarı Hakkında

Türkiye’de son yıllarda tarımsal ve Gıda ürünleri, Tarım ve Gıda mekanizasyonları kapsamında Afrika’ya yapılan ihracat miktarı sürekli artış ivmesi göstermektedir. Bu alanda yapılan teşvikler ile birlikte yerli üretici ve sanayicilerimiz Afrika pazarına ivedikle girmekte ve geri dönüş almaktadırlar.

Türkiye’nin, özellikle son dönemde  Afrika pazarına ilgisi ve ticaret hacmi, ihracata paralel olarak giderek artan bir ivme göstermektedir.

Palm Wings Ephesus Hotel & Convention Center Hakkında

 

Palm Wings Ephesus Hotel & Convention Center ;

Kuşadası - Selçuk güzergahı üzerinde bulunan Pamucak koyunda yer alan denize sıfır konumu ile eşsiz bir turkuaz atmosfer içindeki her biri deniz manzaralı ,balkonlu, standart ve bahçeli aile odalarıyla toplam 450 oda, spor olanaklarıyla, yerel ve evrensel lezzetleriyle, Palm Wings Ephesus; özel tasarlanmış dünya standartlarındaki kongre-konferans-toplantı salonlarıyla, 10 kişiden 1000 kişiye kadar farklı konum ve kapasiteleri, teknik donanımı, akustiği, havalandırma sistemi, geniş ve rahat salonları sayesinde ideal bir tesistir.

815 m2 alan, yüksek tavan ve kolonsuz yapı özelliği ile bölgenin en büyük Convention Center’ına sahiptir.  Zengin toplantı odaları seçenekleri ile aynı anda birçok alan/salonda eş zamanlı etkinlik düzenlenebilmektedir.

PALM WİNGS EPHESUS HOTEL , İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na 70 km, Efes Harabelerine 5 km, Kuşadası şehir merkezine 8 km uzaklıkta bulunmaktadır.

1. TÜRKİYE – AFRİKA GIDA VE TARIM İŞ FORUMU

1. Türkiye–Afrika Gıda ve Tarım İş Forumu, Türk gıda ve tarımsal üreticileri, tarım ve gıda

amaçlı makina, mekanizasyon ve ekipman üreticileriyle Batı Afrikalı alım heyetini bir araya
getirirken; sürdürülebilir, gelişmeye açık, sağlam temeller üzerinde yükselen iş bağlantılarının
kurulmasını sağlamak, bu amaçla ihtiyaç duyulan ekonomik zeminin oluşmasına ve
güçlenmesine aracılık etmeyi hedefler”

ORGANİZASYONUN AMACI

Fuarcılık alanında dünya lideri DLG Fuarcılık ve tarımsal tanıtımda ülkesel projelere imza atmış AGRO MOTTO PR ortaklığında düzenlenecek olan “1. Türkiye – Afrika Gıda ve Tarım İş Forumu”         25 – 27 Ekim 2019 tarihinde düzenlenecektir.

Sürekli büyüyen Türk ekonomisi, dış ticaret alanında son yıllarda hızlı bir ivme yakalamıştır. Artan devlet destekleri ve ticaret hacmini arttırmayı hedefleyen devlet politikaları, siyasi anlamda olumlu gelişmeler, ülkeler arası işbirliği protokolleri bu sürecin hızlanmasında olumlu katkı sağlamıştır.

Özellikle Afrika pazarı, ülkesel dış ticaretimizin önümüzdeki 50 yıl boyunca en büyük pazarını oluşturacak şekilde ve ivmeyle konumlanmaktadır.

Afrika ülkelerinde temel ve stratejik ürün grupları arasında yer alan tarım ve gıda ürünleri, özellikle Batı Afrika ülkelerinin tamamında ihtiyaç duyulan ürün grubu olarak öne çıkmaktadır zira bu ülkelerde tarım ve gıda taleplerinin %80’inden fazlasını ihraç ürünler karşılamaktadır.

“1. Türkiye – Afrika Tarım ve Gıda İş Forumu” yukarıdaki bu gerçekler çerçevesinde, özellikle Batı Afrika ülkelerinden gelen dış taleplerin karşılanması için iş bağlantıları kurmak ve ülkeler arası ticaretin gelişmesi amacını taşımaktadır.

 

ORGANİZASYONDA YER ALACAK ÜLKELER

Gana, Nijerya, Nijer, Senegal, Gambiya, Gine, Gine Bissau, Sierra Leone, Liberya, Fildişi Sahili, Togo, Burkina Faso, , Benin, Kamerun, Gabon, Kongo DC, Kongo Cumhuriyeti ve Angola

 

ORGANİZASYON KATILIMCILARI

Afrika Ülkeleri Bakanlıkları
Afrika Ülkeleri Büyükelçilikleri
Afrika Ülkeleri Alım Heyetleri
Afrika Ülkeleri Yatırımcı Firmalar
Tüm İlgili Afrika Ülke Kuruluşları; Birlikler, Dernekler, Kooperatifler
Türk Üretici Firmaları
Türk İhracatçı Firmaları
Türk Yatırımcı Firmaları
Türk Proje Firmaları
Türk Pazarlama Firmaları

 

ORGANİZASYONA DESTEK VERECEK ÜLKE DANIŞMANLARI

Ülke danışmanları bulundukları ülkelerden organizasyona destek vermektedirler. Organizasyon sonrası da ülke danışmanları ile iletişime geçilebilecek, bulunduğunuz sektörde pazarlama ve tanıtım faaliyetlerinize aktif olarak destek sağlayabileceksiniz. Ülke Danışmanları bulundukları ülkelerde pazara girişi kolaylaştırmakta, firmanıza katma değer katacak alım heyetlerinin ülkemize gelmesinde önemli roller üstlenmektedirler.

 

Call Center