BELGRAD TURU BELGRAD - İSTANBUL
1.Gün

İstanbul ( Sabiha Gökçen) – Belgrad

 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminali Pegasus Hava Yolları Kontuarında bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yolları’nın PC 371  tarifeli seferi ile saat 11:25’de Belgrad’a hareket. Yerel saat ile 11:20’de   Belgrad’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile Belgrad şehir turu için yola çıkıyoruz. Şehir turu esnasında;  Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz,burada  rehberimizin  bildireceği  toplanma  saatine  kadar  verilecek  serbest  zaman içerisinde alışveriş yapabilir, caddedeki şık kafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Buluşmanın ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

2.Gün

Belgrad

Otelde alınacak olan kahvaltının ardından gününüz serbest.
Dileyen misafirlerimiz ekstra tura katılabilirler.

  EKSTRA  GEZİ    

Nikola Tesla Müzesi & Tito’nun Mezarı & Zemun Turu - 50 Euro

Turumuzda ilk ziyaret noktamız Zemun olacak daha sonra turumuza 1953’te Yugoslavya devlet başkanlığına seçilen ve Yugoslavya’yı Sosyalist Federal Cumhuriyet sistemine getiren, 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen Josip Broz Tito’nun mezarını ziyaret ederek devam ediyoruz. Ardından Nikola Tesla’nın icatlarının ve kişisel eşyalarının sergilendiği müzeyi ziyaret ediyoruz. Müze, 1952’de Tesla biriminin mucidi Nikola Tesla’nın kişisel eşyalarını sergilemek üzere kurulmuş olup, müzede yaklaşık 160.000’e  kadar orijinal belge ve 5700 kadar kişisel eşya sergilenmektedir. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği ekstra tura katılabilirler.

  EKSTRA  GEZİ    

Balkan Gecesi Turu - 45 Euro
Turumuzda Balkan mutfağının lezzetlerini, Balkan eğlencesi eşliğinde tadıyoruz.

3.Gün

Belgrad

Otelde alınacak olan kahvaltının ardından gününüz serbest.
Dileyen misafirlerimiz ekstra tura katılabilirler.

  EKSTRA  GEZİ    

Novi Sad& Petrovaradin & Karlofça  Turu - 50 Euro

Sırbistan'nın  kuzeyinde  kalan Voyvodina özerk bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a varış ile ilk durağımız olan Petrovaradin Kalesini ziyaret ediyoruz.  Kaleden muhteşem Novi Sad etkileyici manzarasında fotoğraf molası. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Programın ardından bölgenin restoran ve kafeler caddesinde keyifli serbest zaman. Buluşma sonrası bizim tarihimizde de önemli bir yere sahip olan Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasını ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz.  Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan ve tarihte her zaman önemli bir yere sahip olan kasaba, ilk Sırp ortaokulu ve yüksekokuluna ev sahipliği yapmıştır. 1922'ye kadar Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olan Karlofça'da göreceğimiz diğer eserler; şehir meclisi, Katolik Kilisesi,  Dört Aslan Çeşmesi olacak. Kasaba, Osmanlı İmparatorluğu'nun gerileme döneminin başlangıcı sayılan ve büyük çapta toprak kaybedilen  ilk  anlaşma  olan,  1699  tarihli  Karlofça  Anlaşması  ile  Osmanlı  tarihinde  de  önemli  bir  yer  tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz.  Burada verilecek serbest zamanın ardından Belgrad dönüş ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün

Belgrad – İstanbul ( Sabiha Gökçen)

Otelde alınan kahvaltının ardından uçuş saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin bildirdiği  saatte buluşma ve havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yolları’nın PC 372 tarifeli seferi ile saat 12:15’de  İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 15:55’de  İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • Pegasus Havayolları  ile İstanbul (Sabiha Gökçen) – Belgrad (BEG) – İstanbul (Sabiha Gökçen) hattında gidiş- dönüş uçak bileti
 • Havalimanı vergileri,
 • Seçilen otel kategorisinde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Alan/otel/alan transferleri,
 • Panoramik Belgrad  şehir turu
 • Bölge karşılamalı Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu lokal rehberlik hizmeti, Check-point ve otopark ücretleri
 • Şehir Vergisi

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde alınan ekstralar
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Ekstra Turlar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
 • İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Seyahat Sağlık Sigortası
Call Center