BUDVA - KOTOR TURU PODGORICA - İSTANBUL
1.Gün

İstanbul-Podgorica-Kotor-St.Stefan-Budva

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde saat 10:30’da buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1085 tarifeli seferi ile saat 12:40’da Podgorica’ya hareket. Saat 13:30'da varışın ardından özel otobüsümüzle Kotor'a doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından muhteşem Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda surlarla çevrili bu şirin ortaçağ kentini tanıyacaksınız. Kotor’da verilecek serbest zamanın ardından Budva'ya doğru yola çıkacağız. Öncesinde zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir otel zincirine satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılan muhteşem St.Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde mola. Budva'ya varışımızla birlikte muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan şehirde yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Daha sonra  otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz Avrupa'ya nam salmış Budva gece hayatının tadını çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.

2.Gün

Budva (Mostar-Poçitel-Trebinje)

Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tam gün öğle yemekli Mostar-Poçitel-Trebinje turuna katılabilirler. Özel aracımızla otelden ayrıldıktan sonra Bosna Hersek sınır geçişimizi takiben ilk durağımız, bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel olacak. 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyor ve çok güzel fotoğraflar çekiyoruz. Daha sonra Mostar’a gidiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Öğle yemeğini tur sırasında yerel bir restoranda alıyoruz. Alışveriş ve kişisel ihtiyaçlarınız için verilecek serbest zamanın ardından toplanma ve son durağımız olan Trebinje'ye hareket. Trebisnjica Nehri'nin kenarına kurulmuş olan bu tarihi dokusunu koruyan şirin kentte kentin simgesi olan taş köprüyü ve Osman Paşa Camii'ni göreceğiz. Çok güzel fotoğraflar çekeceğiniz turumuz sonrasında Budva'ya ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün

Budva (Çetinje-Niksic-Plavnica)

Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra tam gün öğle yemekli Çetinje-Niksic-Plavnica turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Karadağ Prensliği'nin başkentliğini de yapmış tarihi bir şehir olan Cetinje’yi geziyoruz. Burada yapacağımız panoramik tur ve serbest fotoğraf molasının ardından Karadağ'ın ikinci büyük kenti ve ekonomik açıdan önemli şehir Niksic’e gidiyoruz. Trebjesa Dağı'nın eteklerinde bulunan ve 4.yüzyılda Roma’nın en önemli askeri üslerinde biri olan Niksic’de panoramik turumuzu yaptıktan sonra Plavnica’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Plavnica’da İşkodra Gölü üzerinde doğa ve tarih manzaralarına şahit olacağınız tekne turunun ardından otelimize transfer. Bu turumuzda öğle yemeğimizi tur sırasında lokal bir restoranda alıyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün

Budva–Podgorica-İstanbul

Sabah, uyandırma ve odaların boşaltılmasından sonra transfer saatine kadar serbest zaman. Bildirelen saatte toplanma ve Podgorica Havalimanı'na transfer. Havalimanına varışımızla beraber bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1088 tarifeli seferi ile saat 21:20’de İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından saat 00:05'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Call Center