KİEV TURU - ISTANBUL KALKIŞLI
1.Gün

ISTANBUL-KIEV  

Havalimanında siz değerli misafirlerimiz ile buluşma.. Ukrayna Havayollarının PS 716 tarifeli seferi ile saat 06:05’de uçuş , yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 08:05’de Kiev’e varış. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin ardından bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Kiev şehir turu için şehir merkezine hareket ediyoruz. Şehir turunda sırası ile ; Vladimirskaya Caddesi üzerinden merkez opera ve bale binasının ardından Altın Kapı önünden geçilerek , Aya Sofya meydanında fotoğraf molası verilecektir. Daha sonra otobüsle Dostluk Heykeli’nin bulunduğu Dostluk Tepesi’nden hareket . Otobüsle Kiev’in en eski semti Padol semtinden geçerek ; Başbakanlık , Parlamento Binası ve Kiev’deki 240 yıllık silah fabrikasının önünden geçerek , Kiev’in kurucularının heykeli önünde fotoğraf molası. Mihaylovski Meydanı’nda otobüsten inilerek ; Mihaylovski Kilisesi , Knyagine Olga Heykeli gezilerek, otobüsle Andrevski yokuşuna geçiliyor, turumuzun sonunda Kiev’in kalbi Kreschatik caddesine geliyoruz. Kreschatik caddesinde serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme.

2.Gün

KIEV

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra tur satın alabilirler

   EKSTRA  GEZİ        

Pecherska Lavra Manastırı & Mikro Minyatür Turu ve 2.Dünya Savaşı Müzesi turu -  50 Euro

Bu turumuzda ilk olarak Pecherska  Lavra manastırına gidiyoruz. Kuruluşu XI yy. ortalarına dayanan Manastır, eski SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir.  Tarih içinde manastırın kapladığı alan 2alt ve üst kısımdan oluşmakta olup, alanı 27 hektarı bulmuştur. Günümüzde manastırın içinde 18 tane kilise bulunmaktadır. Bu kiliselerin 12 tanesi yerin üzerinde taş yapı, 6 tanesi yerin altındaki mağaralarda bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış azizlerin gömüldüğü mezarlık olarak kullanılmaktadır. Bu azizler kutsal kişi olarak kabul edilmektedir. Bu yüzden  dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hıristiyanları bu manastırı ziyaret etmektedir ve hacı mertebesine ulaşmaktadır. Manastır’ın içinde bulunan Mikro minyatür müzesi dünyada bir ilktir. Toplu iğne başına yapılmış resimleri ve benzerlerini göreceğimiz bu turumuzun ardından  2.dünya savaşı müzesini ziyaret için yola çıkıyoruz. Bu turumuzda  göreceklerinizden çok etkilenecek  ve dünya ile yüzleşeceksiniz. Müze, ikinci dünya savaşı zaferi anısına yapılmış olan bir komplekstir. Açık kısım ve kapalı kısım olarak iki kısımdan oluşmaktadır. Açık hava kısmında ölümsüz ateş, ikinci dünya savaşında kullanılan silah envanteri ve vatan ana heykeliyle; zafer gününde tören yürüyüşünün yapıldığı toplu bataryalı yürüyüş yolu bulunmaktadır. Kapalı kısım ise ana heykelinin altında bulunan iki katlı müze kısmıdır ve burada ikinci dünya savaşına ait belgeler, resimler ve katliamlarda kullanılan araçlar sergilenmektedir (giyotin makinesi, insandan yapılmış sabun, insandan yapılmış eldiven, kemik öğütme makinesi...) Müze turumuzu  tamamladıktan sonra otelimize transfer.

3.Gün

KIEV

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra tur satın alabilirler

   EKSTRA  GEZİ        

Kiev Metrosu, Alışveriş Turu Ve Tekne Turu - 50 Euro.

İlk olarak Kiev’in sanat dolu metro duraklarını gezip,  günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki 105.5 metre derinlikteki metro durağını göreceğiz.  Ardından hediyelik eşya almak için  Dnepre Nehrinin manzarasını, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren  ünlü Andreyevski yokuşuna giderek, alışveriş için serbest zamanınız olacaktır.  Son olarak Dinyeper Nehri’nde düzenlenecek tekne turuna geçiyoruz. Turumuz esnasında, Avrupa’nın bu en büyük nehirlerinden birini tekneyle gezip günün yorgunluğunu atarken, Kiev’in manzarasını en güzel yerlerden seyredeceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 

4.Gün

KIEV-ISTANBUL

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberiniz tarafından belirlenen saatte Kiev havalimanına transfer. Check in işlemleri ardından Ukrayna Havayollarının PS 715 tarifeli seferi ile saat 19:30’da İstanbul’a hareket. Saat 21:30’da  İstanbul’a varış ve turumuzun sonu

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Ukrayna Havayolları ile ISTANBUL- KIEV-ISTANBUL ekonomik sınıf uçak bileti
 • Havalimanı Vergileri
 • Seçilen otel kategorisinde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Şehir Vergileri
 • Alan- Otel –Alan Transferi
 • Kiev Şehir Turu
 • Bölge Karşılamalı Türkçe Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Seyahat Sigortası
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Ekstra Turlar
 • Kişisel Harcamalar ve Otel Ekstraları
 • Müze ve Ören Girişleri
 • Şoför ve Rehber Bahşişleri
Call Center