LVİV TURU LVİV - İSTANBUL

 

 

1.Gün

İSTANBUL – LVİV 

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuştan 4 saat önce hazır bulunma. Check-in ve bagaj işlemlerini takiben Pegasus Havayollarının PC 420 tarifeli seferi ile 16:40’da  Lviv’e hareket . Yerel saat ile 18:40’da  varış. Bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün

 LVİV 

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Lviv şehir turu için otelimizden ayrılıyoruz. II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, o dönemde yapılmış ve bugün hemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Avrupa şehridir. Rus yönetiminde hiç kalmamış olan bu şehir, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturur. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve 4 katlı satış merkezinde serbest zaman ve sonrasında kahve fabrikasını(kahve madeni) ziyaret ederek kahve molası veriyoruz. Turumuzun bitiminden sonra otelimize transfer.

Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan yarım günlük Bira Fabrikası & Shevcenko Ormanı veya yarım günlük Arsenal Silah Müzesi, Eczacılık Müzesi, Lychakiv Mezarlığı turuna katılabilirler.

 

 

Bira Fabrikası & Shevcenko Ormanı Turu  - Kişi Başı 30 Euro

1715 yılında kurulan bir bira fabrikasının içinde yer alan müzede tarihi bira şişeleri, bira yapılan fıçılar, bira bardakları sergilenmekte olup, bu müzede bira üretim aşamalarını da yakından görebiliyor ve bira tadımı yapabiliyorsunuz. Daha sonra Shevcenko ormanına gidiyoruz.

Ormanının içerisinde açık hava müzesi olarak tasarlanan Batı Ukrayna’nın farklı köylerinden sökülerek burada yeniden kurulmuş köylülerin yaşamını anlatan ve ağaçtan yapılmış 120 adet yapı, 6 tahta kilise bulunmaktadır. Ukrayna’nın tüm köylerinden derlenerek hazırlanmış bu yerde modern hayata ait herhangi bir şey bulunmamaktadır. Ukrayna ahşap köy mimarisini yakından tanıma fırsatı bulduğumuz bu yerde, ahşap kulübelerin içerisinde yöresel ev eşyaları, el aletleri, el sanatları ve tarım aletlerini görebilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer.

Dahil Olan Hizmetler : Transfer, Rehberlik, Giriş Ücretleri, Bira Tadımı

 

Arsenal Silah Müzesi, Eczacılık Müzesi, Lychakiv Mezarlığı Turu-  Kişi Başı 20 Euro

Bu turumuzda ilk olarak Arsenal Silah Müzesine gidiyoruz.   Şehir Savunması için silah imalatı, cephane üretim ve depolama işlemleri için kullanılan bina Rönesans döneminin izlerini taşımaktadır. Ukrayna’nın tek silah müzesi olan Arsenal Silah Müzesinde Orta çağ askeri ve halk giyiminden orjinal ateşli silahlar, kılıçlar, tüfekler, toplar, mermi kovanı ve çekirdekler, dönemin savaşlarında bölgede savaşan Avrupa, Asya ve Afrika ‘lı insanlara ait eşyalar sergilenmektedir. Daha sonra  Lviv Eczane Müzesine giderek  tarihi yapısı ve önceki dönemlerde ilk eczaneciliğin nasıl yapıldığına dair sizi tarihi bir yolculuğa çıkartıyoruz.  O dönemde ilaç sanayisi olmadığı için Eczanede sadece bazı ihtiyaçlar için sağlık malzemesi satılıyordu.   Günümüzde içeri girildiğinde halen daha aktif eczacılık hizmeti veren bu müzede kimyagerlerin kullandığı teraziler, eski kasalar, taştan yapılmış çeşitli eczane harçları, tabletleri ve hapları yapmak için kullanılan ilk el aparatlarının örnekleri  sergilenmektedir. Son olarak  Lychakiv Mezarlığına gidiyoruz. 1787 yılında beri var olan ve her bir mezar taşının ayrı bir sanat eseri olduğu Lychakiv mezarlığı, bildiğimiz mezarlıklardan farklı olarak 3000’den fazla mezartaşı ve mabete ev sahipliği yapan açık hava heykel müzesi olarak görülmektedir. Lviv’in tüm önemli kişiliklerinin edebi istirahatgâhı olan mezarlık Doğu Avrupa’nın en gösterişli açık hava heykel sergilerinden biridir. Turumuzun ardından otelimize transfer.
Dahil Olan Hizmetler : Transfer, Rehberlik, Giriş Ücretleri

3.Gün

LVİV

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından gününüz serbest.

Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan tam günlük öğle yemekli Şatolar  turuna katılabilirler.

Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek olan Ukrayna Gecesi turuna katılabilirler.

 

Şatolar Turu  ( Öğle Yemekli) -  Kişi Başı 50  Euro

Olesko Şatosu;  14. yüzyıldan kalma Olesko Şatosu, ünlü mimari bir anıt olarak günümüze ulaşmıştır. İlk kuruluş amacı bölge savunması için olsa da 15. yüzyılın ikinci yarısından sonra Magnat ailesinin rezidansı olarak hizmet vermiştir. 1951 yılında yıldırım düşmesinden dolayı çıkan yangında enkaza dönüşmüş. 1975 yılında tekrar tadilat yapılan şato, Lviv Sanat Galerisi’ne ait sergi alanı olarak hizmet vermeye başlamış. İçinde bir çok tablo, heykel ve antik eşya bulunan şato, turistlerin oldukça ilgisini çekiyor.
Podgoretskiy Şatosu;  1635-1640 yıllarından Getman Stanislav Konetspolskogo tarafından üç taraftan derin bir hendekle çevrelenmiş,  heykeller ve korkuluklarla dolu bir teras inşa ettirilmiştir. Giriş, iki sütunlu bir portala benzeyen büyük bir kemerle dekore edilmiştir. Zarar görmeden günümüze kadar kalan Şato’da Dartanyan ve Üç Silahşörler filmi çekilmiştir. Turumuzun ardından otelimize transfer.
Dahil Olan Hizmetler : Transfer, Rehberlik, Öğle Yemeği, Giriş Ücretleri

 

Ukrayna Gecesi -  Kişi Başı 40 Euro

Lviv’in yerel bir restaurantında alacağımız akşam yemeği esnasında hem Ukrayna mutfağının lezzetlerini tadacağınız hem de Ukrayna’lı müzisyenler ve şarkılar  eşliğinde eğlenceli ve keyifli bir akşam yaşayacaksınız.
Dahil Olan Hizmetler : Transfer, Rehberlik, Akşam Yemeği

4.Gün

LVİV – İSTANBUL

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelde buluşma ve Lviv Havalimanına transfer. Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC 421  tarifeli seferi ile saat 19:35’de  hareket. Yerel saat ile 21:35’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

 • Pegasus Havayolları ile SAW-LVIV-SAW uçak bileti,
 • Havalimanı Vergileri
 • Seçilen otel kategorisinde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Alan /Otel /Alan transferleri,
 • Panoramik Lviv  Şehir Turu
 • Profesyonel Bölge Karşılamalı Rehberlik Hizmeti
 • Şehir Vergileri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

 • Covid-19 kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası (Zorunlu) (10 Euro)
 • Ukrayna’ya gidiş ve Türkiye’ye dönüşte istenilen zorunlu PCR test ücretleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL)
 • Müze ve ören yerleri girişleri,
 • Programda belirtilen ekstra turlar
Call Center