ODESSA TURU - İSTANBUL KALKIŞLI
1.Gün

İSTANBUL-ODESSA

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar terminalinde buluşma ve check-in işlemlerinin ardından Onur Havayollarının  8Q 288 tarifeli seferi ile saat 11:35’de Odessa’ya hareket. Yerel saat ile 13:00’ da varışımızın ardından Odessa şehir turu için yola çıkıyoruz. Karadeniz’in en önemli şehirlerinden Odessa bir zamanlar Tatarlar’ın ve Osmanlılar’ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi’nin bulunduğu yerde Ruslar, 1700’lerin sonlarında Odessa kentini kurmuşlar ve bu kent, 1800’lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova’dan sonra, Rusya’nın üçüncü büyük kenti haline gelmişti. Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biridir. Gezi esnasında; Potemkin merdivenleri,. Tolstoy ve Catherine Sarayları göreceğimiz yerler arasındadır. Buradan yürüyerek Odessa’nın gezilmeye değer yerlerinden “Promorsk Bulvarı”ndan eski kent merkezine geçerek; Derybasivska Caddesi, Ukrayna Ulusal Bankası, ana Sinagogu gördükten sonra turumuzu bitiriyoruz.  Turumuzun ardından,  otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.Gün

ODESSA

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek olan ekstra Katakomb Yeraltı Tünelleri Turuna katılabilirler.

     EKSTRA  GEZi  

 Katakomb Yeraltı Tünelleri Turu  – 35  Euro
Bu turumuzda şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan katakombları geziyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 100 km civarındadır. İkinci dünya savaşında askeri karargah olarak kullanıldığından Katakomblar’da ikinci dünya savaşından izler görmek mümkündür. Odessa Katakombları İkinci Dünya savaşı döneminde Odessa’nın 940 günlük savunmasında da büyük rol oynamıştır.

3.Gün

ODESSA

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından organize edilecek olan ekstra Shustov Konyak Fabrikası Turuna katılabilirler.

    EKSTRA  GEZi  

Tadımlı Shustov Konyak Fabrikası Turu – 35 Euro
1899 Yılında Odesa’da satın aldığı Konyak Fabrikasını günümüze kadar getiren Nikolay Leonidovic ve ailesi Rusya’da Konyak ve Votka kralı olarak bilinmektedir. Üretilen eşsiz konyakları tadabileceğimiz bu turda ayrıca konyak üretim tekniklerini, detaylarını ve üretim aşamalarını göreceğiz

4.Gün

ODESSA – İSTANBUL

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Ardından Odessa havalimanına hareket ediyoruz. Check in işlemlerinin ardından Onur Havayollarının 8Q 289  tarifeli seferi ile saat 13:50’de  İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 15:35’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

  • Onur Havayolları ile Istanbul - Odessa -Istanbul  hattında ekonomik sınıf gidiş-dönüş bileti
  • Belirtilen otellerde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
  • Alan/otel/alan transferleri,
  • Panoramik şehir turu
  • Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

  • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
  • Müze ve ören yerleri girişleri,
  •  Rehber ve şoför tipleri
Call Center