ROMANYA - BULGARİSTAN TURU BURGAZ - İSTANBUL
1.Gün

İstanbul-Burgaz

Kadıköy Evlendirme Dairesi önünde saat 21:00'de buluşma ve hareketimizi takiben saat 22:00'de Beşiktaş Hamidiye Camii önünden katılacak misafirlerimizi de alıp, Kapıkule sınır kapısına doğru hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Burgaz’a doğru harekete ediyoruz. Geceleme otobüsümüzde.

2.Gün

Burgaz-Nessebar-Varna

Burgaz’a varışın ardından panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Ardından anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılından beri Unesco Dünya Kültür Mirasları şistesinde yer alan Nessebar Antik Kenti’ne geçiyoruz. Tarihi yarımadada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy’lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ilgi çekicidir. Buradaki turumuzun bitiminde Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Varna ‘ya doğru yola çıkıyoruz. Varna’ya varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası kulüpler, barlar, kafeler ve restoranlarla süslü olan kordonda yürüyüş ve serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte toplanma, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Bulgar Tavernası Gecesi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

BULGAR TAVERNA GECESİ

45 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

 

Balkan müzikleri eşliğinde, Balkan mutfağının lezzetlerini tadabileceğiniz unutulmaz bir gece.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Yemek

3.Gün

Varna-Köstence-Bükreş

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Bükreş’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk durağımız Köstence olacak. Köstence’de yapacağımız panoramik turda; Mahmudiye Camii, Ortadoks Katedrali, Romen Katolik Kilisesi, Saligny Anıtı, deniz feneri, surlar ve dünyaca ünli Mamaia sahili görülecek yerler arasındadır. Köstence turumuzun ardından başkent Bükreş’e doğru devam ediyoruz. Varışımızın ardından şehir turuna başlıyoruz. Bükreş’in en güzel ve en hareketli merkezi Cumhuriyet Meydanı, Büyük Kütüphane, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku döneminde yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Kretzulescu ve Stavropoleos kiliseleri panoramik olarak görülecek yerlerdir. Verilecek serbest zamanın ardından rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar serbest zaman. Toplanma, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

 

ROMEN GECESİ

45 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

 

Romen müzikleri eşliğinde, Roman mutfağının lezzetlerini tadabileceğiniz unutulmaz bir gece.

Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Yemek

4.Gün

Bükreş (Braşov-Sinaia-Bran-Drakula Şatosu)

Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Braşov-Sinaia-Bran-Drakula Şatosu turuna katılabilirler. Turumuza, filmlere ve romanlara konu olmuş Transilvanya bölgesi ile başlıyoruz. Günümüzde tarihi dokusunu halen koruyabilmiş yerleri göreceğimiz bu turda ilk olarak Sinaia’da bulunan Peles Kalesi ve Şatosu’nu göreceğiz. Ardından Bran’da yer alan efsanevi Drakula Şatosu’nu ziyaret ediyoruz. Buradaki turumuzun ardından Braşov’a hareket ediyoruz. Varışın ardından yapacağımız panoramik turda; Sfatului Meydanı, Muresenilor Evi Müzesi, Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surları görülecektir. Rehberimizin vereceği serbest zamanın bitiminde Bükreş’e ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

 

BRAŞOV-SINAIA-BRAN-DRAKULA ŞATOSU

50 EURO (02-12 YAŞ 30 EURO)

 

Turumuza, filmlere ve romanlara konu olmuş Transilvanya bölgesi ile başlıyoruz. Günümüzde tarihi dokusunu halen koruyabilmiş yerleri göreceğimiz bu turda ilk olarak Sinaia’da bulunan Peles Kalesi ve Şatosu’nu göreceğiz. Ardından Bran’da yer alan efsanevi Drakula Şatosu’nu ziyaret ediyoruz. Buradaki turumuzun ardından Braşov’a hareket ediyoruz. Varışın ardından yapacağımız panoramik turda; Sfatului Meydanı, Muresenilor Evi Müzesi, Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surları görülecektir.


Dahil olan hizmetler: Ulaşım+Rehberlik 

      

5.Gün

Bükreş-Veliko Tarnovo-Sofya

Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz. Sınır geçişimizin ardından yolumuzun üzerinde ilk durağımız Bulgaristan’ın en büyük şehirlerinden biri olan, eski başkent Veliko Tarnovo olacak. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik turda; Ulusal Müze ve Kırk Azizler Müzesi görülecektir. 206 metre yükseklikteki Tsarevets Kalesi’ni ve içinde yer alan kiliseleri ziyaret ediyoruz. Turumuzun bitiminde Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya hareket. Varışımızın ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

6.Gün

Sofya-Plovdiv-İstanbul

Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından panoramik Sofya şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca ulu önder M.Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de görme fırsatımız olacak. Turumuzun ardından otobüsümüzde toplanma ve Plovdiv(Filibe)’e hareket. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Plovdiv, Makedon, Trak ve Roma krallıkları döneminde tarihte hep farklı isimlerle yer almış, Osmanlı İmparatorluğu döneminde de Filibe ismini almıştır. Burada yapacağımız şehir turunda; Cuma Camii, Sveta Bogoroditsa Kilisesi, antik tiyatro ve eski Plovdiv görülecek yerlerdir. Şehrin en hareketli caddesi Batenberg’de alışveriş ve akşam yemeği gibi kişisel ihtiyaçlarınız için verilecek serbest zamanın ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Gece yarısı İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 

Call Center