SELANİK - ATİNA - KAVALA TURU SELANİK - İSTANBUL
1.Gün

İSTANBUL – SELANİK

Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden saat 20.00 de, Beşiktaş Hamidiye Cami önünden saat 21.00 de Özel otobüsümüz ile Selanik’e hareket. Tekirdağ yolu ile İPSALA GÜMRÜK KAPISINA(Kipi) varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Evros Bölgesine giriş yaparak yolumuza devam ediyoruz. Alexandropouli (Dedeagac), Komotini (Gumulcine), Xanthi (İskeçe), Kavala üzerinden 625 km olan yolculuğumuz yaklaşık 11 saat sürecek. 

2.Gün

SELANİK

Sabah SELANİK'e varış sonrası yapılacak olan panoramik şehir turunda Görülecek yerler arasında Atatürk’ün evi,sahil şeridi, Fuar alanı , Döner Kule, Selanik Kalesi ve panoramik olarak Osmanli ve Bizans eserleri yer almaktadır. Yunanistan in en büyük kilisesi olan Aya Dimitros u ziyaret ettikten sonra kişisel aktiviteler için serbest zaman. Şehir turu sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Akşam arzu eden misafirlerimiz güzel bir buzuki müziği ve sirtaki esliğinde alınacak ekstra Yunan Tavernasında akşam yemeğine katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

Taverna Turu 45 Euro   

Geleneksel Yunan Taverna eğlencesine şahit olacağımız unutulmaz bir gece

Dahil olan hizmetler:  Ulaşım+Yemek

3.Gün

SELANİK-ATİNA

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Larissa, Lamia yolu üzerinden Atina'ya hareket. Yaklaşık 7 saatlik bir yolculuğun ardından Atina ya varis ve panoramik şehir turu (şehir turumuz varis saatimize bağlı olarak bir sonraki gün yapılabilmektedir). Panoramik şehir turumuzda Agora, Zeus Tapınağı, Acropolis (giriş ücretlidir), Parlamento Binası (Askerlerin nöbet değişimi), Syntagma-Omonia Meydanlari, Cumhurbaşkanlığı Sarayi, Basbakanlil Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou Bulvarlari, Ulusal Kutuphane ve Akademi üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Akşam arzu edenler ile ekstra olarak yapılacak olan Plaka'da içkili programlı ve yemekli Yunan Tavernası turu.  Geceleme otelimizde. 

4.Gün

ATİNA (KORINTH)

Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Korinth Kanalı Turuna katılabilirler (25 Euro) .Geceleme otelimizde. 

5.Gün

ATİNA-KAVALA

Sabah erken alınacak kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Kavala’ya hareket. Varışımıza istinaden yapılacak panoramik Kavala şehir turunda Kavalali Mehmet Ali Pasa heykeli ve evi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.  

6.Gün

KAVALA-İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması  ve İstanbul a hareket. Dedeagac uzerinden İpsala ya varis. Gümrük ve pasaport işlemleri ardından Yunanistan free shop unda serbest zaman ve Turk sınırına geçiş. İstanbul’a varış. Gezimizin sonu. 

Call Center