ST PETERSBURG TURU ST. PETERSBURG - İSTANBUL
1.Gün

İSTANBUL - ST PETERSBURG

Sabiha Gökçen  Havalimanı Dış Hatlar Terminali TravelPlanBooking Kontuarı önünde saat 08:30'da buluşma. Bilet, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK401 seferi ile saat 10:55'de St. Petersburg’a hareket. Yerel saat ile saat 15:25'de St.Petersburg'a varış. Varışımızı istinaden otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.Gün

ST PETERSBURG (HERMITAGE TURU)

Sabah kahvaltısının ardından panoramik olarak yapılacak St.Petersburg şehir turumuzda; şehrin kalbi olarak anılan ünlü Nevski Caddesi, Devasa St Isaac Katedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, Şair Puşkin`in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, 70 km`lik ünlü Neva Nehri gibi şehrin simgesi haline gelmiş yerler görülecektir. Turumuzun ardından gününüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Hermitage Müzesi Turuna katılabilirler. Hermitage Müzesi dünyanın en büyük sanat müzelerinden biridir. Katerina’nın kış sarayı olarak inşaa ettirdiği binalar kompleksi günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. 1760`dan itibaren Rus Çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin baş yapıtları arasındadır. Günümüzde 5 bina ve 1057 adet oda ve salonda Leonardo Da Vinci, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt, Rubens, Velasquez, El Greko, Renoir, Raphael, Picasso, Matisse ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor.  Yaklaşık 2.5 saat sürecek turumuzda, en önemli oda ve salonlar en önemli eserleri göreceğiz. Turumuzun ardından gününüz serbest. Geceleme otelimizde.

 

HERMİTAGE MÜZESİ ÜCRETİ: 45 Euro (02-12 yaş 25 Euro)

Müzelerin Anası olarak nitelendirilen Hermitaj, büyüklüğü ve sahip olduğu birbirinden değerli eserleri ile bu ünvanı hak ediyor. Beş binadan oluşan Hermitajda 1050 salon vardır. 18. yüzyılın ortalarından itibaren Romanovların yaşadığı kışlık saray Hermitaj’a ait binalardan biridir. Leonardo Da Vinci, Rafael, Michelangelo, Rubens, Rembrandt, Van Gogh, Picasso gibi dev sanatçıların muhteşem eserlerininde aralarında olduğu dünyanın en büyük sanat koleksiyonunu barındıran Hermitaj her yıl Dünya’nın dört bir yanından gelen yüzbinlerce kişi tarafından ziyaret edilir.


Dahil olan hizmetler; Ulaşım + Giriş bileti + Rehberlik
** Hermitage Müzesi Pazartesi günleri kapalıdır.

 

 

3.Gün

ST.PETERSBURG (PETERHOFF PARKI + SARAY TURU)

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Peterhoff Sarayı ve Parkı turuna katılabilirler. Şehre 30.km uzaklıkta bulunan Baltık Denizi Kıyısındaki Peterhoff’da Çar 1.Petro tarafından inşa edilen yazlık sarayın eşsiz bahçesi güzelliği ve görkemiyle, 150’yi aşkın altın kaplama fıskiye ve çeşmeleriyle ziyaretçileri hayranlık içinde bırakıyor. Finlandiya Körfezi’nde bulunan Peterhoff Sarayı, Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’deki Versailles’e rakip binası, muhteşem bir saray kompleksidir. Turumuzun ardından gününüz serbest. Geceleme otelimizde.

 

4.Gün

ST. PETERSBURG - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından saat 10:00'da odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. St.Petersburg Havalimanına transfer. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK402 tarifeli seferi ile saat 16:25'de İstanbul'a hareket ve saat 18:50'de İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

Call Center