VİYANA TURU VİYANA - İSTANBUL
1.Gün

İSTANBUL - VİYANA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde TravelPlanBooking kontuarında saat 06:00’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK 1883 nolu seferi ile saat 08:05’de Viyana’ya hareket, saat 09:30’da varış. İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle Viyana şehir turu. Görülecek yerler: Opera Binası, Sanat Tarihi Müzesi, Parlamento Binası, Belediye Binası, Hof Theatre, Üniversite, Votiv Kilisesi, Maria Teresa Meydanı ... Sonrasında otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Akşam arzu edenler için ekstra Klasik Müzik Konseri turuna katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

2.Gün

VİYANA

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra yarım günlük Mayerling & Seegrotte (Viyana Ormanları) ve  akşam ki Grinzing Meyhaneleri turlarına katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

 

VIYANA ORMANLARI-SEEGROTE MAĞARA GÖLÜ-MAYERLING ve BADEN ŞEHRİ 50 EURO

Viyana ormanları içinde yapacağımız yarım günlük bu gezimizin ilk durağı olan Seegrote yüzyılın başında maden olarak açılmış yapay bir mağaradır. Burada özel rehber eşliğinde gezerken Nazilerin ilk jet uçağını üretmek için fabrika olarak kullandığı mağarada çalışan esirlerin günlerini geçirdikleri atölye ve şapeli görecek ve mağaradaki gölde tekne ile gezeceğiz. İkinci durağımız olan Heiligenkreuz (kutsal haç)manastırı ise Avusturya’nın en eski ve önemli dini yapılarından birisidir. XII. yy‘dan kalma bu yapı 1529 ve 1683 yılları arası Osmanlı saldırılarına hedef olmuştur. Gezintimizin devamında filmlere konu olan Mayerling faciasının (1889 yılında Velihat Prens Rudolf’ un kendisini ve 17 yaşındaki metresi Mary Vetsera’yı öldürmesi olayı.)geçtiği Mayerling av köşkündeki Prens Rudolf anısına yapılmış şapeli göreceğiz. Viyana’ya dönüş yolumuz üstünde ise sıcak su banyoları ve şarapları ile tanınmış Baden şehrinden gececeğiz.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Müze Girişleri + Rehberlik

3.Gün

VİYANA

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler için ekstra Bratislava & Budapeşte turuna katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

,

BRATISLAVA VE BUDAPEŞTE ŞEHİR TURU 90 EURO

Slovakya ve Macaristan'ın başkentleri Bratislava ve Budapeşte şehir turları.

Dahil olan servisler: Ulaşım + Şehir Tur + Rehberlik

4.Gün

VİYANA - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası havalimanına transfer, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK 1890 nolu seferi ile saat 07:20’de İstanbul'a hareket, saat 10:40’de varış ve turumuzun sonu.

Call Center